| ritocka a întrebat:

Zilele acestea se implineste o luna de cand m-am despartit de fostul meu prieten cu care am avut o relatie de 4 luni. A fost suficient, pot spune, pentru ca in tot acest timp ne-am dat seama ca suntem facuti unul pentru celalalt. Am mers impreuna prin diverse locuri din tara, ne facea placere sa vorbim despre orice(ne faceam planuri impreuna legate de viitorul nostru, de intemeierea unei familii). iar pe langa rolul de iubiti, era prezent si cel de amici. Cosmarul a inceput in momentul in care am lipsit cateva zile din Bucuresti (nu a fost prima data cand am plecat; mai exact a fost vorba de 5 zile). In primele zile am vorbit la telefon, nicio problema, nimic schimbat. Inainte de reveni in Bucuresti, l-am sunat insa si-a tinut telefonul inchis incat abia a doua zi am reusit sa dau de el, pe mess. Refuza sa ma vada sau sa vorbeasca la telefon. Spunea ca se simte rau si ca vrea sa se indeparteze de toti, inclusiv de mine.Greseala mea a fost sa agravez lucrurile prin diverse reprosuri, dar m-am lecuit imediat, incercand sa vad ce e cu el. Cu mine nu se mai vedea, dar cu prietenii lui da.Niciodata nu i-am interzis nimic. O pauza spunea ca vrea, dar nu stia pentru cat timp. iar dupa cateva zile ajunsese la concluzia ca varianta ideala e sa fim despartiti. Bag mana in foc ca nu s-a despartit de mine pentru a fi cu altcineva sau ca-l atrage altcineva. Pur si simplu spunea ca vrea sa fie singur, sa numai dea explicatii nimanui, afirmand ca explicatiile il omoara, si ca mie imi e cel mai bine fara el, avand in vedere ca eu am 20 de ani si el e cu 7 ani mai mare. Este de parere ca eu trebuie sa ma distrez la varsta asta, sa nu stau dupa el. de parca ar sti el ce-i mai bine sau nu pentru mine. Nici numai vroia sa iasa in oras, sa se distreze. dar niciodata nu i-am reprosat eu asa, dimpotriva. Mentionez si ca eu sunt model iar el o persoana cat se poate de normala, ce uraste aceasta lume a modelingului si nici nu ar fi fost de acord ca eu sa lucrez in afara tarii. Dar pentru mine nu conta, nici nu pot sa spun ca eram disperata sa realizez numai stiu eu ce in lumea modei. Rezum totul doar la un simplu hobby. E aiurea pentru ca nu inteleg de ce nu vrea sa ma vada, si sa-mi zica in fata ce are de zis. macar atat. Cand il intreb asta, imi zice doar ca numai tb sa-mi zici nimic si ca asta e. iar viata e cat se poate de frumoasa.Foarte absurd pentru ca intodeauna el a fost cel care nu se mai dezlipea de mine, fiindu-i frica ca nu cumva intr-o buna zi sa fiu atrasa de numai stiu eu ce baiat cu porsche(nejustificat, pentru ca nu i-am dat de intels asa ceva, si nici nu sunt eu genu'). Am renunat sa-l mai sun(oricum nu-mi raspunde, chiar daca a trecut atata timp si nici sa mai vb cu el, pe mess). Vreau sa lupt pentru el dar nu stiu cum. si imi e frica sa nu-l pierd definitiv. Ce pot sa mai fac in cazu' asta?

Răspuns Câştigător
| MissD a răspuns:

Presupun ca si unde sta... fa'i o surpriza si du-te la el.si de aici depinde totul de tine... nu strica sa incerci. succes!

8 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

De acord cu MissD.
nu rezolvi nimic la telefon sau pe mess...asa ca mai bine ia-ti inima in dinti si du-te la el acasa.

| Atotstiutorul a răspuns:

Hahaha pai asta e, ori esti un model foarte urat (stai linistita ca daca esti model asta nu inseamna ca esti si frumoasa) sau esti fffffff P/r/_/a/s/t/a/ oare ad.tpu imi vor valida raspunsul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare ca-i un caz pe care relatia n-a mers pe sinceritate absoluta. Mi se pare ca el are un motiv bine intemeiat pe care-l avea de inainte.Esti sigura ca nu-i casatorit sau ca nu mai avea pe nimeni? Eu cred ca ori avea de inainte pe altcineva ori era casatorit si nu ti-a spus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna eu sunt un baiat care mi s-a intamplat aceeasi poveste
Prietena mea a plecat la buc pentru un timp iar eu m-am reintanlit cu o fata care am fost impreuna si care am tinut la ea.
M-am indrgostit din prima din nou cand am vazut-o iar prietena care era plecata ma sufoca cu telefoanele ii spuneam aceleasi lucruri ca am treba ca vreau sa fiu singur.
Ea venea la mine si ma astepta acasa asa ca daca o sa te duci la el o faci degeaba.
Incearca sa il prinzi cu fata care este si sa aleaga atunci vei sti cu cine vrea sa fie.
Poate fi doar o obsesie fata aia de care o sa plictiseasca

Răspuns utilizator avertizat
| ritocka explică:

Multumesc fetelor (MissD si cora). insa nu stiu daca asta ar fi varianta cea mai buna dat fiind faptul ca nu vreau sa par o disperata, mai ales ca el sta si cu parintii lui. si nu, desigur ca nu e casatorit si nici nu avea pe cineva. mi-as fi dat seama mult prea repede( ii stiu parintii, colegii de la job, si mai toti prietenii)deci este exclus.

| ritocka explică:

Iar in ceea ce'l priveste pe "atotstiutorul" observ clar ca nu le stii chiar pe toate. si poate ar trebui sa-ti recomand alte activitati pe care ai putea sa le faci atunci cand te plictisesti grav. toate bune!

| ritocka explică:

Pentru anonim. sa inteleg ca "fata respectiva"a fost doar o obsesie pentru tine? cum s-a terminat povestea? oricum, mi se pare totul atat de absurd pentru ca eu intodeauna am fost f sincera cu cei din jurul meu si nu reusesc sa inteleg cum de un barbat poate fi atat de las (dupa 4 luni de vis, in care mi-a dovedit ca ma iubeste). ma simt ca si cum as fi o rezerva pentru el, atata tot. daca e sa judec la rece, as zice ca nu ma merita. dar tot ce vreau e sa fie sincer cu mine, sa aflu adevaratu' motiv.si sa nu traiesc toata viata cu un sentiment urat, acela ca am dat cu picioru' unei relatii frumoase.sad