| dmady a întrebat:

Ajutoor,va rog...Multi dintre utilizatorii TPU au sustinut astazi proba scrisa a romana, ati observat ca a picat varianta 10.
intrebarea mea este : De unde, din ce culegere s-a ales aceasta varianta? si unde pot gasi evenutale subiecte posibile pentru joi cand sustin proba scrisa la matematica! va rog mult!

Răspuns Câştigător
| PionInJoculVietii a răspuns:

Deci, sa iti explic cum stiu eu ca sta treaba. Ministerul face 10 subiecte ( nu le ia din nicio culegere) si se alege unul din cele 10. Bineinteles, exista culegeri care propun anumite subiecte, dar nu se intampla sa fie la examene. In caz ca vrei sa fii bine pregatita, totusi intra pe edu.ro la evaluare nationala 2013 si uita-te pe subiectele date la sesiunea speciala, sau la model. Profesora mea de mate mi-a zis ca subiectul va fi asemanator cu cel de la sesiunea speciala.

| dmady explică (pentru PionInJoculVietii):

Multumesc mult, subiectele de la sesiunea speciala mi s-au parut usoare

1 răspuns: