Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am absentat toata ziua la scoala si un profesor mi-a pus nota 3
Are voie sa im-i puna 3 daca sunt absent?

Răspuns Câştigător
| Inception a răspuns:

Nu are voie sa iti puna 3 daca esti absent in ziua respectiva. Daca a trecut nota pe alta data atunci are voie. Sfatul meu e sa te straduiesti sa iei o nota mare. Cu 7 iti da media. Bafta.
Funda.

22 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Categoric că nu!
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

Nu!
Si invata omule sa scrii, "sa IMI puna", nu mai lipsi de la scoala ca te faci de ras.

| anonim_4396 explică (pentru BiuL):

chatterbox chatterbox chatterbox

| tacitacitaci a răspuns:

Are voie sa-ti puna nota, doar ca pe alta data.
Daca de exemplu, ti-a trecut nota pe un test care l-ati dat mai demult si nu-l trece pe data cand ai lipsit, atunci are voie.
Daca ti-a trecut nota in data in care ai lipsit, atunci nu, nu are voie. Vorbeste cu dirigintele/diriginta, ei sunt in masura sa te ajute, apoi urmeaza directorul, etc.

Vorbeste si cu profesorul care ti-a trecut nota, totul poate fi o confuzie.

| Fatamuntilor a răspuns:

Mai intai convinge-te ca nota a fost in ziua respectiva ( vorbeste cu dirigintele)
Apoi adu scutire pe ziua in care ai lipsit.
In fine diriginele sau unul din parintii tai va lamuri problema.

| MskDesign a răspuns:

Nu are voie.A abuzat de putere.Nu are cum sa evalueze un elev daca acesta este absent, asta daca nu crede in fantome.

| mont a răspuns:

Pe acceasi data nu are voie sa iti puna si nota si absenta. Probabil a gresit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nota sa nu fie de la vreo lucrare din urma, sau vreun coleg ascultat si a ajuns din greseala sa treaca nota la tine. Vorbeste cu profesorul/oara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu are voie sa iti puna daca esti absent dar daca ti-a pus nota pe alta data trebuie sa inveti

| SweetMinion a răspuns:

Mai sunt profesorii care spun ''daca nu va faceti tema pentru data viitoare primiti 3, valabil si pentru cei care vor lipsii''. Daca e pe o alta data, atunci da, are voie sa iti puna, dar altcumva nu, nu are voie.Sau poate vreun profesor ti-a trecut tie nota in loc sa I-o treaca altui elev. Vorbeste cu profesorul si vezi de ce ai acel 3.

| irina1984 a răspuns:

Din ce stiu eu nu are voie sa iti puna nota, cel mult trebuie sa te treaca absent.

| StarKiss a răspuns:

Pe data aia nu are voie! Pe altă dată desigur! laughing

| Ionuttzzuu a răspuns:

Raspuns scurt, clar si la obiect: NU.
NU are voie sa-ti puna nota nici pentru alta zi (decat daca te-a evaluat / ascultat in acea zi).
NU are voie sa puna note fara ca tu sa nu fii implicat direct (adica sa fii acolo de fata, sa te asculte sau sa-ti dea posibilitatea sa iei, sa meriti acea nota).
NU are voie sa puna nota, eventual sa te lase neincheiat (din lipsa notelor daca nu sunt destule pe motiv ca nu te-ai prezentat la teste sau ascultari).
Oricum, toti sunt mana-n mana si nu ai ce sa le faci..incearca sa repari nota. vezi poate reusesti sa o transformi din 3 in 8 happy

| Ea_Andre_2000_byBq a răspuns:

Nu laughing)

| tanduca03 a răspuns:

Eu zic nu, dar daca ti-ai luat lectia trebuia sa ti-o inveti dar si profesorul/profesoara a gresit fiindca nu trebuia sa te asculte dupa ce ai lipsit, pentru ca in clasa se face si practica...
Parerea mea.

| AbCdEfGh323 a răspuns:

Nu! Deoarece trebuia sa-ti puna doar absenta in ziua respectiva! Poate sa-ti puna 3 in caz ca aveai o pedeapsa de facut si nu ai facut'o! Si daca ceilalti profesori nu ti-au pus 3 mergi la domnul/doamna director/directoare si vorbeste cu dansa! Funda!?

| SamuraiCHR a răspuns:

Nu dar pe alta data se poate.
1. Incearca sa iei o nota mai mare
2. NU intra in conflicte cu profesorii o sa ai de pierdut

| EddisSs a răspuns:

Pai... pe data respectiva nu are voie sa iti puna nota 3 pentru ca nu ai fost la scoala asta pentru ca nu ai fost prezent. Poate sa iti puna pe data de ora trecuta sau data la care ai dat un test. Acuma incearca sa te straduiesti si sa iei nota mare. Un 7 daca vrei sa nu ramai la acea materie sau mai mult daca vrei sa iti iasa o medie mai mare. Tre sa iei doi de 10 ca sa poti lua o medie de 7 :/. Bafta...

| Alexandra3001 a răspuns:

Nu are voie sa iti puna 3
Doar daca nu esti atent la ora lui si nu te place
Asa procedează unii profesori

| Lucky11 a răspuns:

Nu are voie, la mine la scoala decat ne pune absenta! Adica frate te-ai inbolnavit si naibi ii duci si scutire si iti pune 3, ce au sunt bolnavi la cap? Nu are voie, dar depinde dc ai lipsit, adica daca ai chiulit e alta treaba!
FUNDA?

| Cristiann232 a răspuns:

Nu are voie happy!

| Andrea3x a răspuns:

Daca ai absenta atunci nu