| kiransherk a întrebat:

Am auzit ca daca faci contestație trebuie sa primesti cel puțin 50 de sutimi
Ca daca nu, degeaba faci...Ca nota e aceeasi
E adevărat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferent dacă scade sau crește, trebuie să aibă 0, 50, altfel nici nu scade nici nu crește.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, e adevarat nota se modifica in sus sau in jos daca e vorba de mai mult de 50 sutimi

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, într-adevăr, diferenţa dintre note trebuie să fie ≥ 0, 50 - altfel NU se modifică nota pe care ai avut-o.
Nota finală este nota de la RECORECTARE ( după Contestaţie )!

În general, la recorectare notele au fost mai MICI decât cele iniţiale sad

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contestatia are un risc. Deci lucrarea ta va fi din nou corectata, analizata si e posibil sa primesti in plus dar daca va corecta si analiza alti profesori si ei cred ca tu nici cat ai primit acum nu meriti, ti-o va scadea. Daca tu esti sigur ca meriti mai mult, ca ai scris mai bine, fa contestatia.

| kiransherk explică:

A, deci si daca îmi scade trebuie sa fie minim 50 de sutimi scăzute?

| sasha2822 a răspuns:

Da, in afara cazului in care nota initiala este de 9, 50 sau peste, atunci schimbandu-se nota chir daca este diferenta de doar o sutime.