| Mateiciuc_Josh_1998 a întrebat:

AM DAT EXAMENUL DE Clasa a 8a si acum astept sa fiu repartizat la liceul, dar eu as vrea sa plec in vacanta la bunici si as vrea sa stiu daca elevul este obligat sa mearga si el sa puna dosarul sau doar parintele va rog lasati-mi mail la adresa mea mateiciuciosua@yahoo.com, mersi mult astept raspunsurii

Răspuns Câştigător
| Mateiciuc_Josh_1998 explică:

Bună!

S-au afişat ( deja ) rezultatele - vezi la linkul oficial :
http://admitere.edu.ro/IndexHarta.aspx

În perioada 17 iulie-25 iulie 2014 trebuie să mergi ( însoţit/ă de un părinte/tutore legal ) să-ţi depui dosarul la liceul unde ai fost repartizat/ă!

Vezi "Calendarul admiterii 2014" la linkul :
http://www.isjtl.edu.ro/......202014.pdf

"Înscrierea la licee a candidaţilor declaraţi admişi în urma repartizării computerizate se efectuează pe baza următoarelor acte:
a) cererea de înscriere;
b) cartea de identitate (dacă este cazul) şi certificatul de naştere, în copie legalizată;
c) adeverinţă cu notele şi media generală obţinute la Evaluarea Naţională clasa a VIII-a
d) foaia matricolă pentru clasele V – VIII (cu calculul mediei generale);
e) fişa medicală." - SURSA = "Broşura Admiterii 2014" ( pag. 34/36 ) de la linkul :
http://ismb.edu.ro/......014_15.pdf

a) Cererea de înscriere o primeşti de la liceul unde te vei înscrie.

b) Cartea de identitate ( dacă ai ) + Certificatul de Naştere în copie legalizată = le duci la un NOTAR public pentru legalizare.

c) Adeverinţă cu notele şi media generală obţinute la Evaluarea Naţională clasa a VIII-a = o primeşti în dosarul de la şcoala absolvită.

d) Foaia matricolă pentru clasele V – VIII (cu calculul mediei generale) = o primeşti în dosarul de la şcoala absolvită.

e) Fişa medicală = o primeşti în dosarul de la şcoala absolvită.
Dacă NU ai primit-o, atunci trebuie să mergi la Dispensarul Şcolar sau la medicul de familie pentru o copie după fişa medicală!

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Elevul este obligat sa mearga personal si insotit de un parinte.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se poate să meargă doar părintele!

Trebuie să mergi şi tu, însoţit de unul dintre părinţi, deoarece trebuie să semnaţi actele ( Cererea de înscriere, eventual şi Regulamentul de ordine interioară )...

Toate cele bune.

| Mateiciuc_Josh_1998 explică (pentru Mateiciuc_Josh_1998):

Multu fratelo

| bursuc001 a răspuns (pentru Mateiciuc_Josh_1998):

Cu plăcere!

O seară/noapte frumoasă.

| Mateiciuc_Josh_1998 explică (pentru bursuc001):

Bună!

S-au afişat ( deja ) rezultatele - vezi la linkul oficial :
http://admitere.edu.ro/IndexHarta.aspx

În perioada 17 iulie-25 iulie 2014 trebuie să mergi ( însoţit/ă de un părinte/tutore legal ) să-ţi depui dosarul la liceul unde ai fost repartizat/ă!

Vezi "Calendarul admiterii 2014" la linkul :
http://www.isjtl.edu.ro/......202014.pdf

"Înscrierea la licee a candidaţilor declaraţi admişi în urma repartizării computerizate se efectuează pe baza următoarelor acte:
a) cererea de înscriere;
b) cartea de identitate (dacă este cazul) şi certificatul de naştere, în copie legalizată;
c) adeverinţă cu notele şi media generală obţinute la Evaluarea Naţională clasa a VIII-a
d) foaia matricolă pentru clasele V – VIII (cu calculul mediei generale);
e) fişa medicală." - SURSA = "Broşura Admiterii 2014" ( pag. 34/36 ) de la linkul :
http://ismb.edu.ro/......014_15.pdf

a) Cererea de înscriere o primeşti de la liceul unde te vei înscrie.

b) Cartea de identitate ( dacă ai ) + Certificatul de Naştere în copie legalizată = le duci la un NOTAR public pentru legalizare.

c) Adeverinţă cu notele şi media generală obţinute la Evaluarea Naţională clasa a VIII-a = o primeşti în dosarul de la şcoala absolvită.

d) Foaia matricolă pentru clasele V – VIII (cu calculul mediei generale) = o primeşti în dosarul de la şcoala absolvită.

e) Fişa medicală = o primeşti în dosarul de la şcoala absolvită.
Dacă NU ai primit-o, atunci trebuie să mergi la Dispensarul Şcolar sau la medicul de familie pentru o copie după fişa medicală!

Toate cele bune.