| Neverrrrrr a întrebat:

Am inceput sa invat engleza de pe acest site, cred ca este bunicel pentru inceput(am facut engleza in general dar nu prea stiu deloc):
http://www.invata-rapid.com/p/engleza.html
Invat cam o lectie pe zi, primele le-am invatat rapid(mai stiam si eu cate ceva) si sunt pe la lectia 17, e bine daca invat o lectie pe zi? ar trebui sa mai raresc pentru a nu risca sa invat mecanic si sa se fixeze bine informatia?
Lectiile mai grele le recitesc oricum pe fiecare o data pe zi macar pentru a se fixa.

Răspuns Câştigător
| boopman a răspuns:

Sincer eu iti recomand sa incerci Duolingo, pentru ca recent au lansat varianta site-ului in Romana. De pe site-ul in Romana poti invata Engleza, si este foarte interactiv. Tu scrii cuvintele / frazele, trebuie sa asculti si e ca un fel de joc - faci experienta, cresti in nivel si e foarte interesant. In plus, e complet gratuit si il poti folosi direct din Chrome/Firefox/Opera/Internet Explorer sau ce browser mai ai tu.

| Neverrrrrr explică (pentru boopman):

E interesant dulingo,mai ales ca iti arata imaginea inainte, mai am pe site-ul de pe care invatam doar vreo doua lectii pline de cuvinte. Dupa ce le termin sper ca le voi intalnii si am vazut ca le intalnesc pe Dulingo, sper sa le pot memora asa, thank you very much, sper ca am scris bine laughing

| Neverrrrrr explică (pentru boopman):

Nu stiu cum sa-ti multumesc, tu ai terminat acest site? sunt pe la mancare acum si sper sa invat ceva.

| Neverrrrrr explică (pentru boopman):

M-a cam incurc cu pronumele astea... his, her, their, him...dar sper sa invat.

| boopman a răspuns (pentru Neverrrrrr):

Scuze ca nu ti-am raspuns, daca vrei ma poti adauga pe Duolingo, in caz ca vrei sa te ajut cu ceva, un sfat, o parere, etc. "ronantheodor" ma numesc pe site. Sper ca te-am ajutat cu ceva, si iti urez succes in continuare!