| Anonimsiatat0 a întrebat:

Am intrat la liceul pe profilul mate-info (simplu).As vrea sa stiu cate ore de matematica si informatica si tic fac in liceu, adica cate ore fac in clasa a 9-a a 11-a etc

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Clasa a 9a : 4 Ore matematica, 1 Ora Informatica, 2 Ore TIC.
Clasa a 10a : 4 Ore matematica, 1 Ora Informatica, 1 Ora TIC
Clasa a 11a si a 12a : 4 Ore matematica, 4 ore informatica

La matematica multe licee decid sa bage optional matematica (astfel vei face 5 ore matematica). Unele clase au aceeasi profesori si la TIC si la Informatica, astfel deseori fac Informatica in loc de TIC.

| Anonimsiatat0 explică (pentru AC4S4):

Se poate opta si pentru info obtional sau doar mate?

| AC4S4 a răspuns (pentru Anonimsiatat0):

Nu cred ca poti alege info optional. Pentru ca avem liceele de info intensiv, adica e ca si cum ei deja au 3 optionale de informatica in plus.

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Toate cele bune!

| Anonimsiatat0 explică:

La optional se poate al

| HEDONE a răspuns:

In clasa a 9a si a 10a se fac toate materiile, 1 ora informatica.5 matematica, 3 romana, franceza 2, engleza 2, fizica 3, chimie 2, biologie 2, logica 1.desen,muzica,sport
in clasa a 10a psihologie, antreprenoriale cate o ora
a 11a -5 ore mate, 4 sau 5 informatica, se scoate desen.muzica si se face economie
a 12a mate, info cat de multe ore, 5 zic eu, se baga filozofie.
Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Anonimsiatat0 explică (pentru HEDONE):

In clasa a 9-a doar o ora de info? si cate ore de tic?