Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2764168intrebari
Ultimele intrebari
Cadouri USB - USBmania
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
29 Sep
SATI 269.792AFISARI
142.591VIZITE
129.427V. UNICI
9 Ianuarie 2013
Anonim intreaba:

Am nevoie de ajutor la matematica, vreau sa inteleg ceva la logaritmi, cum se rezolva:

1. daca baza e mai mare decat argumentul

2. daca baza e o fractie, iar argumentul nu e fractie?

uitati si ex la care m-am inpotmolit: log in baza 49, din radical de ordinul 3, din 1 pe 7

stiu sa rezolv cu radicali de ordin n, dar nu stiu cum sa faca daca baza e mai mare

si la aveam log in baza 1 pe 9 din 27

ma ajuta cineva?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 3 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 9 Ianuarie 2013 15:18
    Dnnx a răspuns:
    Te descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR tongue
  • 9 Ianuarie 2013 15:31
    claudiu96 a răspuns:
    Nu stiu cum sa le fac, in carte nu scrie, nici pe net nu zice, vreau sa imi explicati, puteti sa imi dati alte exemple, ca dupa aia le fac singut
  • 9 Ianuarie 2013 15:22
    radupopa a răspuns:
    Te descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR Te descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR Te descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR Te descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR Te descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR Te descurci. nu mai pune pe altii sa iti sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR/rezolve problemele la mate.ATe descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR/ATe descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR/ATe descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR/ATe descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR/ATe descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR/Afffffhhhhhh