Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2918011intrebari
Quiz-uri TPU
Ultimele intrebari
StarShinerS
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
22 Mai
SATI 237.420AFISARI
118.741VIZITE
106.990V. UNICI

Am nevoie de ajutor la matematica, vreau sa inteleg ceva la logaritmi, cum se rezolva:

1. daca baza e mai mare decat argumentul

2. daca baza e o fractie, iar argumentul nu e fractie?

uitati si ex la care m-am inpotmolit: log in baza 49, din radical de ordinul 3, din 1 pe 7

stiu sa rezolv cu radicali de ordin n, dar nu stiu cum sa faca daca baza e mai mare

si la aveam log in baza 1 pe 9 din 27

ma ajuta cineva?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 3 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • a răspuns:
    Te descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR tongue
  • a răspuns:
    Nu stiu cum sa le fac, in carte nu scrie, nici pe net nu zice, vreau sa imi explicati, puteti sa imi dati alte exemple, ca dupa aia le fac singut
  • a răspuns:
    Te descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR Te descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR Te descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR Te descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR Te descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR Te descurci. nu mai pune pe altii sa iti sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR/rezolve problemele la mate.ATe descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR/ATe descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR/ATe descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR/ATe descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR/ATe descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR/Afffffhhhhhh