| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor la matematica, vreau sa inteleg ceva la logaritmi, cum se rezolva:
1. daca baza e mai mare decat argumentul
2. daca baza e o fractie, iar argumentul nu e fractie?

uitati si ex la care m-am inpotmolit: log in baza 49, din radical de ordinul 3, din 1 pe 7
stiu sa rezolv cu radicali de ordin n, dar nu stiu cum sa faca daca baza e mai mare
si la aveam log in baza 1 pe 9 din 27

ma ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| radupopa a răspuns:

Te descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR Te descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR Te descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR Te descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR Te descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR Te descurci. nu mai pune pe altii sa iti sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR/rezolve problemele la mate.ATe descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR/ATe descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR/ATe descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR/ATe descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR/ATe descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR/Afffffhhhhhh

| Dnnx a răspuns:

Te descurci. nu mai pune pe altii sa iti rezolve problemele la mate. sunt ale tale REVOLVATI-LE SINGUR tongue

| claudiu96 a răspuns:

Nu stiu cum sa le fac, in carte nu scrie, nici pe net nu zice, vreau sa imi explicati, puteti sa imi dati alte exemple, ca dupa aia le fac singut