| Wihox a întrebat:

Am nevoie de manuale de informatica sa ma pregatesc pentru bac. Sunt la profil intensiv info. Cineva care a trecut prin examen sau care urmeaza si are idee, se poate sa-mi lasati lista de manuale pe care ati folosit-o? Multumesc.

1 răspuns:
| Darr1u5 a răspuns:

Eu am fost la liceu mate-info, simplu si am dat bacul la info acelasi ca si cei de la intensiv. Nu am folosit nici o carte. Nu cred ca ai nevoie. Bacul e prea simplu. Eu de exemplu am facut, aproape in fiecare zi, cel putin un exercitiu din cele 100 de variante de bac din 2007, cand era mai greu ca acum. Ca sa inveti trebuie sa faci exercitii nu sa inveti teorie.

Doar cu acele exercitii, eu am reusit sa iau 9.65, uite poti sa descarci de aici:
http://www.ebacalaureat.ro/c/19/131/493/0/Variante-2007-Informatica