| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare la care as dori sa raspunda in special cei care au fost sau inca sunt la Scoala de agenti de politie.
Intrebarea fiind legata de relatiile la distanta, deci scoala dureaza 2 ani, sunt curios cum decurg relatiile daca unul din parteneri este in exterior?
Am o relatie serioasa cu o fata pe care o iubesc, si ea ma iubeste, nu avem probleme care sa ne afecteze in afara de asta, cariera, eu vreau la scoala de politie iar ea la facultate; suntem amandoi dispusi sa facem compromosuri si eforutri pentru a ne vedea cat mai des dar mie teama de programul pe care il voi avea eu, la cea scoala de politie. De aceea as dori cv detalii din partea celor care mai stiu cate ceva si parerea tuturor care sunt bine voitori sa dea o parere sincera si nu rautacioasa.
La cariera pe care eu mi-a doresc nu as renunta, as renunta la orice in afara de asta, cu bune si cu rele, ca stiu ce o sa ma astepte dar nici la fata nu as renunta si nu vreau sa pun relatia in pericol.
Ceva sfaturi? sad Ea este cls a 12 iar eu a 11a.

3 răspunsuri:
| LookAtMeNow a răspuns:

Incepand cu perioada cand ea intra la facultate, va fi decisiv...vor fi tentatii din toate partile+distanta+faptul ca nu o sa va vedeti cum erati obisnuiti.(Asta ar fi partea proasta)
Dar tu, trebuie sa gandesti pozitiv.O iubesti, te iubeste.Atata timp cat sunteti dispusi sa faceti eforturi ca sa va tineti relatia in picioare, nu poate sa intervina nimeni si nimic.Si parerea mea personala e ca ar trebui sa faceti asta! Sa luptati pentru iubirea voastra, pentru ca foarte, foarte putine cupluri mai stiu ce inseamna sa iubesti, sa te sacrifici si sa lupti alaturi de persoana pe care o iubesti mai mult decat pe tine.
Eu pot sa va spun ca vreau sa aud de voi si peste ani.Si sper sa tineti strans de relatia voastra! Multa bafta!