| KejeGM a întrebat:

Am o lectie la desen : Compozitie decorativa in cadrul unei liniaturi initiale. E ca un cerc pe care il imparti in 8 segmente si le unesti intre ele si dupa colorezi fiecare bucata din cerc... Cum se numeste asta si poate cineva sa imi dea o poza cu asta?

2 răspunsuri:
| anncamarria a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres action%3Ddesen%26iddesen%3D26862&h=900&w=1200&tbnid=8F8xOd8NdrZp3M:&zoom=1&docid=ou2vqTjWGhsuiM&ei=szEYVY3aBYT0UsrBgxA&tbm=isch&ved=0CC4QMygFMAU
Asa ceva? :))

| KejeGM explică (pentru anncamarria):

Nu imi merge linkul :/