| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema sau mai precis profesoara mea are, vedeti voi in ultima vreme profesoara (pe care as vrea s-o numesc tare mult dar n-o fac) de romana tot imi face observatii cum ca a-si "dormi la ora" sau "ma iau de ea" desi nu sunt ci doar imi vad de treaba chiar astazi m-a scos la tabla din "acest motiv" iar eu am raspuns gresit(inainte sa spui ceva cred ca si tu te-ai bloca daca aceea nebuna care tipa si injura nonstop te-ar scoate pe tine) dar nu este prima data cand imi face observatii de acest gen(acum sunt doar mai frecvente). Ideea este sunt sigura ca si tu probabil ai(avut) deaface cu acest tip de profesori deci daca ai vreun sfat as vrea sa-l aud(vad cred?)

3 răspunsuri:
| ViatacuLouie a răspuns:

Eu zic sa inveti mai bine si sa ii dai peste nas, fiind mai atenta la ora

| HeadShoot32 a răspuns:

Pai ori tu ai facut ceva care a suparat-o in trecut, ori ea chiar are ceva cu tine. In principal, inveti, asa, o luna, sa vada ca stii si ca ii dai peste nas, si dupa poti sa o lasi mai moale, asa cum o sa faca si ea. Dar in principal, faci ceea ce iti zice atunci cand nu stii, iar cand stii ii dai raspunsuri seci, scurte si la obiect (asta doar asa, sa te mai simti si tu bine)

| gherv1gamer a răspuns:

Fii antena ii spui la diriginte/tă daca este chiar ea mai bine taci nu comenta sau ceva gen. du-te la directoare acolo ar trebui sa rezolvi iti rogi prietenul/a sa te sprijine te duci la director si spui totul. exista 2 directori adjunct si inca unul. daca 1 nu ia masuri ia al 2 lea 1/2. succes