| Zduby a întrebat:

Am optat pentru un liceu vocational am fost admis dar am ramas corigent am trecut si corigenta mai pot intra la liceul vocational?

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Neclar.In ce clasa esti?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă nu s-au ocupat toate locurile în primele 2 etape de admitere, atunci poţi :)

Elevii corigenţi dau examenul de corigenţă conform Planificării - vezi Planificarea la linkul :
http://isj.gj.edu.ro/wp-content/uploads/2014/06/corigente-2014.pdf

Apoi, "se pot înscrie la admiterea în clasa a IX-a, pe locurile rămase libere, în a treia etapă de admitere, conform Calendarului aprobat prin Ordinul MEN nr. 4925/29.08. 2013" - SURSA = Planificarea de la linkul anterior.

Vezi "Calendarul admiterii 2014" la linkul :
http://www.isjtl.edu.ro/......202014.pdf

În cazul tău, din moment ce ai dat probele vocaţionale în prima etapă şi ai fost admis, ar TREBUI să fie valabile şi pentru etapa a 3-a!

Toate cele bune.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Nu.