| Idc12345 a întrebat:

Am trecut in clasa a9-a la mate-info si in generala nu am facut aproape deloc chimie(profesoara nu prea venea la scoala).Am inceput sa repet ceva de pe niste culegeri, insa nu ma pot compara cu viitorii mei colegi care au facut 2 ani de chimie si se presupune ca au invatat mult,fiind la un liceu de 9, 5.Credeti ca profesorul va fi intelegator cu mine pana recuperez materia,imi va explica si materia din clasele anterioare, sau va fi exigent si imi va pune direct 3-4? Am inteles ca materia de clasa a9-a e mai mult o recapitulare a claselor anterioare thinking

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Stai linistit. O sa inveti alte chestii oricum, eventual complementare. Nu mai sunt decat cativa ani si scapi.

3 răspunsuri:
| valeeExpress a răspuns:

Daca iti inveti ora de ora, poti sa fii pregatit la teste si ascultat. Stai linistit, vei avea note bune.

| Stoleru_Andrei_1975 a răspuns:

Asa este si profa mea de chimie mi-a spus ca "invatati acum ca in clasa a9-a va va fi usor deoarece e mai mult o recapitulare atnci " asa ca bafta Funda?big grin

| VladimirCelGroaznic a răspuns:

Depinde de profesor. Poate ai noroc!