| Cellza666 a întrebat:

Ar putea sa-mi spuna si mie cineva care sunt toate materile de la stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| ThatsTheSpirit a răspuns:

Sunt la fel ca în generală, atât doar că ai 4 ore de engleză și 2 de matematică. În clasa a 9-a ai ca materii noi logica (2 ore pe săptămână și dai teză) și TIC-ul (tot 2 ore pe săptămână). În a 10-a faci în loc de logică psihologie (din care dai teză), și educație antreprenorială. Din clasa a 11-a nu mai faci fizică, chimie, biologie, latină și muzică, și ai ca materii noi economia și sociologia. Poți alege una dintre ele pentru teză. În a 12-a faci filosofie, care e tot materie de teză.

Sper că nu am uitat nimic. happy

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Toate cele bune.