| HinaxYy a întrebat:

As vrea sa merg la Universitatea din Bucuresti la Administratie si Afaceri, la administrarea afacerilor insa acolo sunt cele mai mari medii si este poibilitatea sa nu intru, o sa fiu automat trimisa la administratie publica sau la marketing in acest caz sau asta doar daca raman acolo locuri?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă nu vei avea medie corespunzătoare pentru prima specializare, vei fi repartizată la celelalte specializări în funcţie de medie...

Vezi detalii la linkul oficial :
http://www.faa.unibuc.ro/index.php/studii-tip-licenta-2/admitere

.../index.php

Toate cele bune!

| HinaxYy explică (pentru bursuc001):

Multumesc frumos!
Daca nu te supara voiam sa mai intreb ceva, daca intru la prima specializare dar la taxa, pot sa ma mut la buget la alta secializare? (bineinteles daca am media mai mare decat ultimul intrat la buget acolo)

| bursuc001 a răspuns (pentru HinaxYy):

Cu plăcere happy

ÎNTÂI se fac repartizările ( după medie şi specializările dorite ) "la buget"; abia apoi, sunt repartizaţi candidaţii pe locuri "cu taxă".
Evident, asta în situaţia în care candidatul NU precizează EXPRES că doreşte doar "la taxă" laughing

Deci, situaţia expusă de tine NU există.

Succes!

| HinaxYy explică (pentru bursuc001):

Mersi mult!

| bursuc001 a răspuns (pentru HinaxYy):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă!