| Cojoc_Cosmin_1999 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu cum as putea sa fiu si eu seful clasei, sfaturi pentru invatat mai usor!

Răspuns Câştigător
| Henriette1165 a răspuns:

In primul rand trebuie sa inveti bine si sa fii rasarit la toate materiile, sa fi cuminte, respectuos, prietenos si sa stii sa orientezi si sa rezolvi anumite probleme pe care le are clasa.
Ca sa inveti mai usor iti recomand sa folosesti diverse foite pe care scrii lucruri elementare la diverse materii cum ar fi diverse teoreme, formule, etc.
Spor la scoala!

1 răspuns:
| lastyoubody a răspuns:

1.Trebuie sa fii serios dar in acelasi timp si prietenos
2.Sa ai idei cat mai bune
3.Sa organizezi iesiri cu clasa...la muzeu, in parc (intr-un loc cat mai interesant)
4.Nu neaparat sa inveti bine...trebuie sa ai relatii bune cu ceilalti
5.Sa faci in asa fel incat sa fie cat bine, mai interesant si sa fie o atmosfera placutacu tine
Eu am fost seful clasei, nu-i mare scofala...curand o sa te plictisesti, o sa vezi. Sper ca ti-am ajutatwinking