| GulDan a întrebat:

Asi dori sa ma pun la punct cu engleza!
Am ascultat multe cursuri, video-uri dar am inteles ca trebuie sa si citesc!

Cam ce sa citesc si unde? sa invat calumea engleza!

1 răspuns:
| GabrielaIoana a răspuns:

Si eu sunt in situatia ta.In primul rand iti recomand siteul Duolingo. Este foarte bun sa inveti si sa iti reamintesti foarte multe lucruri. In al doilea rand, citeste ce vrei tu. Nu asta conteaza ce citesti, conteaza sa citesti. Eu de exemplu acum citesc,, Calatorie spre centrul pamantului'' de Pauline Francis. Si iti recomand sa iti iei o carte de la biblioteca sau sa iti cumperi, este obositor sa citesti la pc/laptop. Ia si un dictionar langa tine in caz ca apar cuvinte pe care nu le stii. Ti mai bine minte un cuvant atunci cand cauti in dictionar de mai multe ori decat daca cauti pe net. Spor la treaba!