| 22DenyDeen a întrebat:

Bai fratilor, in primul rand, salut, ca-mi sunteti dragi! Si in al doilea rand, cred ca stiti foarte bine ca au fost examenele pentru clasa a 8-a si eu am intrat la stiinte sociale. Mda... Si voiam sa va intreb :

1. Mai fac matematica?! ( intrebarea asta este foarte cruciala laughing))) )
2. Pe ce materii se axeaza cel mai mult?!
3. Din ce dau teza?!
4. Din ce dau la bac?!
5. Cat de bun este profilul asta?!
6. Si ce facultate pot urma dupa?!

Ma... Cam atat, o fu... Daca vreti funda imi cereti, nu-i bai laughing)))))

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Felicitari! Daca tu te bucuri ne bucuram si noi ca o sa inveti o gramada de minciuni. Si daca o sa te tii tare de carte o sa ajungi si tu un mare manipulator ca cei care te vor manipula pe tine in scoala, poate chiar mai mare.

| AC4S4 a răspuns:

1.
Vei face matematica, 2 ore pe saptamana, pana in clasa a XIIa (inclusiv).

2.
Istorie, Geografie, Socio-umane(logica, psihologie, sociologie, economie, filosofie).
3.
Romana, Istorie/Geografie, Limba straina 1, Socio-umane (IX : Logica, X : Psihologie, XI : Economie, XII : Filosofie).
4.
Romana, Istorie, Geografie/Logica/Psihologie/Economie/Sociologie/Filosofie (la alegere).
5, 6.
Nu exista cat de bun este profilul, exista profil potrivit pentru tine. Daca vrei sa mergi la o facultate in domeniul Economiei, Marketingului, Istoriei, Geografie, sau alte domenii precum Dreptul, Jurnalismul, este potrivit pentru tine.

| OanaRaluca01 a răspuns:

Salut!
Si eu sunt pe stiinte sociale, intru in a 10a, si iti pot spune ca e super fain.
Sa iti răspund la întrebări.
Matematica mai faci, doua ore pe săptămână, dar e foarte chill (profu/profa știe ca ești la uman si nu iti prea pasa de matematica, deci o lasa mai moale)
Materiile pe care se axează sunt romana, istoria, limbile străine cat de cat, si, cel mai important, materiile de profil (logica in a 9a, psihologie in a 10a, economie in a 11a, filosofie in a 12a)
Teza dai la romana, materia de profil cum am scris mai sus, la alegere dintre isto si geogra, si cred ca atat (eu sunt la bilingv si dau si la engleza )
Bac dai la romana, istorie, si la alegere dintre geografie, logica, psihologie, economie sau filosofie.
Cat de bun e profilul? Pai e destul de bun, mai ales daca ești la o scoala buna.
Poti urma cam orice facultate, dar te ajuta mai mult la Drept, Litere, Psihologie si altele care sunt in domeniu. Daca vrei la o facultate gen medicina sau IT, atunci fie te transferi, fie faci pregătire (multa) in particular.
Sper ca ti-am fost de folos, daca mai ai întrebări sau nelămuriri iti stau la dispoziție.
Salut! happy