| LisbethDarko a întrebat:

Bonjour! Sunt clasa a11a si m-am gandit sa aplic la Limbi si Literaturi Straine( franceza-germana sau engleza-germana). Problema mare este ca nu stiu pe ce sa merg, Limbi Moderne Aplicate sau Filologie.Imi puteti spune ce se face la fiecare? In ce domenii de activitate voi putea activa?

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu prea conteaza la ce sectie vei fi. Fie ca profesor (daca mai faci si cursuri pedagogice), fie ca translator.

| LisbethDarko explică:

In ce domenii de activitate voi putea profesa?*Mama ei de exprimare, imi cer scuze.

| IngridBeatrice a răspuns (pentru LisbethDarko):

Bună, LisbethDarko

Poate te inspiră și aceste domenii de activitate unde acum găsești ușor locuri de muncă: https://cariera.ejobs.ro/domenii-de-activitate-pe-val/