| GrizzlyRO a întrebat:

Bun, deci vreau sa va intreb ceva, cai m-am contrazis cu o colega si bineinteles, eu citez "Nu ai dreptate".
Deci daca varul meu se insoara cu prietena lui, eu o sa fiu ruda cu ea doar prin acte prin sange nu. In schimb daca va da nastere unui copil, acela va fi ruda prin sange. Deci eu cu ea o sa fim rude prin acte, nu prin sange.
Astept pareri! Funda

Răspuns Câştigător
| 1591 a răspuns:

Da, este corect, veti fi rude doar prin alianta.

4 răspunsuri:
| GrizzlyRO explică:

Va multumesc pentru pareri. Ramane ca mine nu ca ea happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca nu sunteti rude de sange

| elena445 a răspuns:

Da ai dreptate pentru ca prietena varului tau nu este sange din sangele tau. Dar daca va naste un copilas acesta va fi neam cu tine prin sange pentru ca este copilul varului tau si asa va fi sange din sangele tau. Pa, pa.

| Username543 a răspuns:

Prin acte, nu prin sange.