| Madiii12 a întrebat:

3 foste colege de-ale mele au dat anul acesta la umf carol davila.toate 3 erau pe lista celor respinsi.au vrut in esenta la medicina generala.astazi m-am uitat pe site-ul facultatii si am descoperit 2 din ele.una a intrat la medicina dentara la buget, iar cealalta la medicina generala tot la buget desi era pe lista celor respinsi.cum e posibil asa ceva? cati putea sa re nunte ca sa intre ea? explicati-mi, va rog!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exista doua ipoteze: fie au facut contestatie si li s-a marit nota si astfel au intrat, fie au renuntat atatia cati trebuia ca ele sa prinda locurile bugetate.
N-am de unde sti cati au renuntat (daca este valabila aceasta ipoteza), nu spui pe ce locuri s-au clasat.

| Madiii12 explică (pentru Ioandelasal):

Ma gandesc ca medicina nu e o facultate de la care sa te retragi asa usor.erau in ordine alfabetica pe lista celor respinsi.cea care a intrat la medicina dentara cred ca a bagat dosar la ambele specializari