| Azul a întrebat:

Am media de admitere 9.64. Credeti ca pot sa intru la C.N Gheorghe Lazar din Bucuresti la Filologie sau Stiinte Sociale?

Răspuns Câştigător
| Memecy a răspuns:

Din cate am vazut notele de peste 9.50 nu sunt foarte multe la nivel national, semn ca generatiile care vin sunt din ce in ce mai slabe. De aceea nu uita ca singurul concurent adevarat esti chiar tu. Pe tine trebuie sa te depasesti mereu.Tu esti singurul concurent real.
Daca vei concura cu altii te vor amagi te vor trage dupa ei in mocirla. De ce? in momentul in care accepti o concurenta impusa, nu poti depasi acea concurenta decat la un anumit nivel.Dar cand tu esti propriul concurent tu iti impui singur limitele.
Tot ce e mai bun si multa bafta.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu media aia intri unde vrei ( felicitari )

| Azul explică (pentru anonim_4396):

Multumesc, desi nu e asa de simplu avand in vedere ca anul acesta au crescut mediile! Multumesc frumos pentru incurajare! ☺

| Memecy a răspuns:

Da da Felicitari (aia e medie mare nu trebuia sa iti pui problema asta) si da daca ai media asta ar fi bine sa mergi unde iti place si nu unde e usor happy e pacat sa se iroseasca
1.Ambitia
2.Capacitatile
3.O viitoare valoare

| Azul explică (pentru Memecy):

Multumesc pentru cuvintele frumoase! :* Sper sa intru!

| Azul explică (pentru Memecy):

... Am ramas fara cuvinte! Iti multumesc din suflet, n-am sa uit aceste cuvinte! Succes si tie in viata, se vede ca esti un luptator! Multumesc mult inca o data!

| Memecy a răspuns (pentru Azul):

Din cate am vazut notele de peste 9.50 nu sunt foarte multe la nivel national, semn ca generatiile care vin sunt din ce in ce mai slabe. De aceea nu uita ca singurul concurent adevarat esti chiar tu. Pe tine trebuie sa te depasesti mereu.Tu esti singurul concurent real.
Daca vei concura cu altii te vor amagi te vor trage dupa ei in mocirla. De ce? in momentul in care accepti o concurenta impusa, nu poti depasi acea concurenta decat la un anumit nivel.Dar cand tu esti propriul concurent tu iti impui singur limitele.
Tot ce e mai bun si multa bafta.

| Fish_Let's_1997 a răspuns:

Normal ca poti!