| LoreTHS a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor...sunt pe clasa a 8-a si m-am gandit sa ma duc la Stiinte Sociale,si as vrea sa ma fac traducator. Daca ma duc la SS,pot sa ma fac ceea ce imi doresc,sau doar de la Filologie pot sa ma fac traducator?
Stiu foarte foarte bine Engleza, stiu Lb.Romana,Istorie,Chimie,Mate putin la fel si Fizica, iar cu celelalte ma descurc tot bine. Putin ajutor va rog?
Funda!

Răspuns Câştigător
| gpaul a răspuns:

Poti merge la fel de bine si la SS atata timp cat liceul este bun iar tu te tii de invatat bine la Engleza (sau orice limba straina). Conteaza mai mult ce vei face la liceu decat unde vei face liceul.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te faci "traducator" indiferent că urmezi un liceu cu specializare de Filologie sau cu specializare Ştiinţe sociale happy

Toate cele bune.