| Alextareeee a întrebat:

Am primit un 6 la romana, iar tata a zis ca daca iau 8 sau mai puțin îmi ia iphoneul.(si pe mine m-a surprins nota).Cum să-i spun mai delicat astfel încât sa nu mi-l ia înapoi?

Răspuns Câştigător
| nlko a răspuns:

Spune -i adevarul si ca vei incerca sa iti indrepti nota. Si incearca sa iei note foarte bune in urmatoarele zile.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar adevarul.Si promite ca indrepti nota.Dar sa te tii de promisiune.

| chitaramea a răspuns:

Sinceritate este foarte apreciata de tati. Aratai ca iti pare rau ( nu mentiona de iphone) demonstreaza.i ca ai gresit. Promite.i ca urmatoarea nota il va uimi (pozitiv) si nu uita ca el isi ia o mare responsabilitate dandu.ti un asa telefon cu constiinta ca ar putea avea efecte negative pe viitor asa ca nu il faca sa ii para rau ca ti l.a luat si chiar daca e greu incearca sa nu il folosesti prea mult si cel putin nu de fata cu el( mai ales acum dupa nota)

| WhiteTheShowZ a răspuns:

Pai sa-i zici ca si colegii tai au luat nota aia sau ca profa este rea si e.....GMie mi-a mers astea 2 =]]].;

| Didanyel a răspuns:

Am trecut si eu prin asta dar trebuie sa zici direct adevarul ca scapi mai usor si te simti ami bine... sau poti sa-l faci sa se simta bine si apoi ii spui si nu va fi foarte suparat. Norocwinking