| OglindaOarba a întrebat:

Am terminat clasa a12a anul acesta la profil uman: stiinte sociale si am aplicat la doua facultati: psihologia si comunicare si relatii publice (CPR). Am fost acceptata la ambele dar acum sunt extrem de confuza. Nu stiu la ce facultate sa raman din moment ce imi plac amandoua.

Care dintre aceste doua facultati imi vor fi mai de folos pe viitor? Am nevoie de niste pareri urgent deoarece pana sambta trebuie sa dau prima transa.

P.S: va rog nu-mi spuneti de inginerie sau IT ca ar fi fost de viitor pentru ca sunt constienta de lucrul acesta dar profilul din liceu nu mi-a permis sa aleg una dintre acestea.

Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| Adysh196 a răspuns:

Chiar daca nu am terminat clasa a 12a eu iti sugerez relatii publice, cu psiholigia nu vad sa realizezi mare lucru, parerea mea e ca la psihologie te poti realiza profesional doar daca dispui de niste resurse banesti...adica sa iti deschizi tu un cabinet etc... in rest e foarte greu, la relatii publice stiu ca a aparut si profesia de PR (Public relations) si se castiga foarte bine. In fine acum tu stii mai bine ce iti place mai mult, alege oricum ceva ce iti place, bafta happy.

| OglindaOarba explică (pentru Adysh196):

Multumesc frumos, mi-ai dat un sfat foarte bun! Apreciez! happy

1 răspuns: