| IM5 a întrebat:

Buna,"anime" nu mai are acest cont mi la dat mie -o prietena de-a ei, eu am 9 ani, dar ma pricep la calculatoare, dar cu romana stau mai raulaughing am nevoie de niste ajutor. dau funda :Semne de punctuatie:
1. exprima atitudinea vorbitorului, stari afective:emotia etc. ce semn de punctuatie este...
2.arata o ezitare, o intrerupere in vorbire...este...
3.delimiteaza,izoleaza sau apare intr-o enumeratie este.
4.arata o intrebare directa
Stau c-am prost cu romana deci fie-va mila plz laughing

Răspuns Câştigător
| RainbowAndra a răspuns:

1. semnul exclamarii!
2. punctele de suspensie... sau virgula,
3. virgula,
4. semnul intrebarii?

4 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Si ce trebuie sa faci sa alegi din alea 4 variante ce exprima "..."?

pai eu cred ca este varianta 2 adica arata o ezitare sau o intrerupere in vorbire.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu numai ca nu stii limba romana dar nici nu stii sa te exprimi. decat sa stai pe TPU sa astepti mura-n-gura mai bine pune mana pe carte si invata si lasa netul.

| がさいゆの a răspuns:

Esti sigura ca sunt de 9 ani? eu am 11 ani si nici n-am invatat ce v-a dat voua.