| Andreea555012 a întrebat:

Anul acesta dupa ce termin clasa a 8-a vreau sa dau beelingv-ul la engleză. Deși fac in fiecare luni cu profesoara mea exerciții pentru examen as vrea sa fac si acasă. Imi puteți recomanda o aplicație pentru app store care sa ma mai ajute. As vrea ceva in care sa comunic cu profesorul virtual pentru ca la citire ma descurc dar nu prea înțeleg dacă imi vorbește cineva in engleză si asta as vrea mai mult sa exersez. Mersi, FUNDA!

5 răspunsuri:
| Trandafirii a răspuns:

Eu iti pot recomanda o aplicatie se numeste fun easy learn english, are de invatat 6000 de cuvinte! bafta!

| Andreea555012 explică (pentru Trandafirii):

Eu nu am nevoie sa învăț cuvintele. Trebuie sa repet timpurile past simple, past continuous, past perfect, present simple si past present perfect. Mersi oricum.

| Trandafirii a răspuns (pentru Andreea555012):

Aha, ok daca gasesc te anunt!

| Andreea555012 explică (pentru Trandafirii):

OK mersi.

| SweetChildOAxls a răspuns:

In primul rand, se scrie "bilingv". Nu prea sunt aplicatii folositoare cu gramatica engleza. Insa iti poti downloada pdf-uri cu carti de exercitii pentru examenul Cambridge, de nivel FCE. Este acelasi nivel.