| puricel a întrebat:

Are cineva idee in ce conditii se poate face transferul de la o facultate privata la una de stat in anul II, in asa fel incat sa nu se repete anul intai? Aici vorbesc despre Facultatea de Drept Bucuresti si Dimitrie Cantemir. Am picat la examenul de admitere si am decis sa nu pierd un an aiurea. A mai fost cineva in situatia aceasta, sau cel putin una asemanatoare? Multumesc!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Depui o cerere de transfer la facultatatea unde vrei să te transferi și tot acolo, la secretariat vei lua și toate informațiile necesare.
Succes!
Pa, pa.

| MihaiEdy1993 a răspuns:

Din cate stiu, vei da niste examene de reintegrare in invatamantul de stat.

| puricel explică (pentru MihaiEdy1993):

Ce sunt aceste examene? Si mai ales in ce constau? Adica... ce trebuie sa invat mai exact. de o luna sunt admisa si nu stiu despre ce este vorba.

| MihaiEdy1993 a răspuns (pentru puricel):

Dai examene la materiile de facultate din primul an.