| Moliana a întrebat:

Buna!
As avea o intrebare... Daca as dori sa dau la facultate din ce ar trebui sa dau BAC-ul:inafara de germana, mate, romana...Chimie/fizica/bioligie...Fiind la sectia real.
? Multumesc tuturor

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit, sau la ce materii ai dat BAC-ul happy

Vezi materiile din care vei da BAC-ul, în funcţie de profil/specializare, în Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

Toate cele bune.

1 răspuns:
| AncuxD a răspuns:

Fiind la secție reală materiile din care se dă scris la bac sunt româna şi matematica obligatoriu şi la alegere chimie, fizică, bio sau info.