| MadalinaLazurca a întrebat:

Buna!
As vrea sa intru la Academia de Politie, dar mi-e putin teama, oarecum. Chiar sunt foarte motivata, imi place ideea, insa eu sunt o perosana nu tocmai "supusa" si imi fac probleme ca nu o sa fac fata reglulilor de acolo.
Ceea ce vreau e sa vorbesc cu cineva care este in Academie, un cadet, care sa-mi confirme sau sa-mi infirme anumite dubii. M-am informat pe tema asta de pe diferite site-uri, dar chiar vreau sa vorbesc cu cineva din interios, deci daca sunt pe aici cadeti, please, contact me! big grin

4 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Atata timp cat iti doresti si ai ambitia necesara, te vei conforma oricarei reguli.
Te-ai inscris? Daca nu, afla ca s-a inschis sezolul de inscrieri, inclusiv, s-a dat si testul psihologic.
Orice munca e usoara atata timp cat iti place si iti doresti.
Reguli exista in orice scoala/ facultate. Trebuie sa te trezesti dimineata la 6, la 7 se merge la masa, iar la 8 incep cursurile. La inceput iti va fi mai greu,. dar cu timpul te vei obisnui, mai ales daca o sa-ti placa ceea ce faci.
Te pup! Bafta!
Si nu stiu cat te pot ajuta parerile celorlalti, depinde de capacitatea fiecaruia, altii sunt si rautaciosi, zic lucruri doar ca sa te sperie.

| MadalinaLazurca explică (pentru NoSmile):

Abia am trecut clasa a 11-a laughing. Voiam doar sa ma informez, ca sa stiu daca raman pe ideea asta sau daca sa ma orientez spre alta facultate.

| Bmth_Emi_1996 a răspuns:

Deci, la academia de politie a intrat si sora mea care acum e in varsta de 25, dupa ce a termintat liceul militar, deci nu iti fa griji, trebuie in primul rand sa fi inalta, iar dupa la inceput o sa fie greu, dar dupa ce te acomodezi o sa te obisnuiesti cu ideea. Doar supune-te regulilor, si nu fi prea revoltata. Bafta.

| MadalinaLazurca explică (pentru Bmth_Emi_1996):

Am inaltimea necesara. Multumesc mult!