| alexa2994 a întrebat:

as vrea sa stiu si eu ce facultate ar trebui sa aleg dintre Hyperion si Spiru Haret, sau alte facultati private din Bucuresti (o facultate care sa aiba si Psihologie). As vrea raspunsuri sincere, va rog frumos.

Răspuns Câştigător
| LioErnest a răspuns:

Hai sa-ti zic! spiru haret este cea mai proasta universitate! sa nu mergi acolo ca nu ajungi nimic in viata! facultati private bune sunt: Titu maiorescu, dimitrie cantemir si nicolae titulescu! sunt 3 universitati la statia de metrou Timpuri noi. eu sunt acolo si e foarte bine, am profesori de la Universitate, foarte buni! iti recomand din suflet, pentru binele tau! aaaa..si nici preturile nu sunt prea mari, stai linistita! nu se compara cu Romano-americana unde sunt numai copii de bani gata :)

daca ti-am fost de ajutor, intra pe facebook si da-mi un like te rog! >>
http://www.facebook.com/mondenpunctro/

multumesc

| alexa2994 explică (pentru LioErnest):

Multumesc frumos (:

5 răspunsuri:
| crazyfun a răspuns:

Sincer fa la stat! Caci risti sa investesti bani si timp degeaba! diplomele nu sunt recunoscute de cele.mai.multe ori

| alexa2994 explică (pentru crazyfun):

Dac-as fi intrat la stat, nu mai postam intrebarea asta. Am incercat si n-am reusit, deci merg la privat. Oricum, iti multumesc pentru sfat (:

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Daca vrei sa risti sa pierzi 3-5 ani din viata pentru o diploma fara acreditare, incearca la Spiru Haret sau altele de gen... sfat personal - intra la orice universitate de stat, caci in rest nu vei invata mai nimic si vei cotiza cu sume impresionante, si o sa vezi doar oameni plini de fite si fara creierlaughing)
Fiindca nu ai reusit sa intri, si nu vrei sa mai astepti un an, vezi care dintre ele este acreditata si este cel mai bine vazuta( fara Spiru Haret, aia nu e universitate).

| alexa2994 explică (pentru Laurentiu_Barbu_1985):

Din cate am vazut, Hyperion este acreditata. Si nu vreau sa ma duc la orice facultate, vreau neaparat la psihologie. Si daca vad ca este chiar infernal (asa cum se tot aude) invatamantul la privat, ma mut din anul 2 la stat.
Multumesc pentru parere (: