| Syrin a întrebat:

As vrea sa urmez Facultatea de limbi straine. Insa am o nelamurire. eu vreau sa studiez engleza si o alta limba dar una mai necunoscuta(ex. araba, japoneza etc) insa nu ma pricep decat la engleza. Intrebarea mea este urmatoarea: Cu limba noua o voi lua de la zero? Voi invata acolo totul de la zero? As vrea cateva detalii si cu privire la admitere. Multumesc happy.

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Vei incepe de la 0 limba 2, nu-ti fa astfel probleme. ti-as recomanda o limba nordica, sunt acum la mare cautare odata ce au intrat pe piata muncii din Romania (suedeza, daneza, norvegiana, finlandeza).

1 răspuns:
| biancaanamariat a răspuns:

Trebuie sa arati nivelul de la care pornesti la facultate si daca pornesti de exemplu cu engleza de la B2-C2 atunci pornesti cu cea de a doua limba de la a1 dar va fi greut fiindca se va preda repede si va trebui sa inveti din greu, bafta