Întrebare recomandată | Princess1000 a întrebat:

Buna,as vrea sa urmez o facultate de drept in strainatate (Germania,Suedia,Norvegia,Austria,Polonia), dar nu am gasit nimic concret despre niciuna. Daca ma puteti ajuta sa ma orientez catre o facultate anume si ce cerinte trebuiesc indeplinite mi-ar fi de mare folos happy

Răspuns Câştigător
| Band12Nikki a răspuns:

Buna!
Am gasit niste site-uri cu niste informatii, dar liste cu facultati nu am gasit. Mai cauta si tu. Si pe site-ul de mai jos si pe altele.

1. http://wiki.lsrs.ro/index.php/Pagina_principal%C4%83
2. http://wiki.lsrs.ro/index.php/Infostud/Germania

Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| BiuL a răspuns:

Vrei sa ramai acolo dupa terminarea studiilor? Pentru ca fiecare tara are propriul sistem de drept, ok ele seamana intre ele, insa daca tu studiezi in Germania ti-ar fi greu sa profesezi in Suedia sau Romania sau oricare alta tara. De asemenea tine cont ca dreptul nu e o facultate ieftina si exista extrem de multi termeni de specialitate, daca nu cunosti bine limba in care studiezi nu stiu cum te descurci.