| εмiLч97 a întrebat:

Buna :-) Ca limbi straine stiu doar engleza si franceza. Ce alte limbi straine sunt usor de invatat si utile?

7 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Germana mi se pare utila, sunt multe joburi care cer germana. Dar nu e usor de invatat

| DanielVălean a răspuns:

Cele romanice, spaniola, italiana, portugheza.

| MedionTcO a răspuns:

Utila este germana, doar ca este cam grea, gramatical vorbind, dar ca sa vorbesti e la fel ca franceza.Niste reguli de pronuntie.

| nouatigaraelectronica a răspuns:

Buna ziua. Cu engleza si franceza o sa va descurcati pe tot pamantul happy Interesanta este si germana care este foarte utila. Usor de invatat este italiana si spaniola. O zi buna.

| Jack99 a răspuns:

Spaniola, este o limba latina, deci seamana mult cu romana, deci buena suerte! happy

| DianaSim a răspuns:

Germana,italiana,spaniola.

| TMAlexandra a răspuns:

Germana. Eu fac meditații (o oră și jumătate
și am învățat foarte repede în scurt timp. Limba este foarte căutată. Baftă.