| Alleexxaannddrra219 a întrebat:

Buna!
Care sunt formulele specifice basmului si de ce?

Răspuns Câştigător
| viposo a răspuns:

A fost odata ca niciodata Sau era odata ca niciodata de ce? pentru a transpune pe cel care citeste intr-o lume de basm pentru al baga intr-o lume de basm funda

3 răspunsuri:
| Medema a răspuns:

Pacat eu aveam un raspuns care te-at fi lamurit cu siguranta! Baiatul ala a ratat :Numerele cu incarcatura magia (mentin atmosfera de basm si magie) Animalele fermecate, obiecte vrajite! Formula de introducere:A fost o data (introduce cititorul in lumea basmului)

Formula mediana:Si mere si merse si merse (mentine starea de spirit de la inceput )

Formula finala Si am incheiat povestea...(Are roul de a trezi cititorul la realitate)

| Alleexxaannddrra219 explică (pentru Medema):

Multumesc de ajutor!