| airaMgatsby a întrebat:

daca am restante si vreau sa imi retrag dosarul de la facultate mai trebuie sa platesc restantele? big grin
Dau fundabatting eyelashes!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca te retragi din facultate nu trebuie sa platesti nici o restanta.
Daca esti la taxa sau la o facultate particulara va trebui sa platesti taxa de studii pana la data retragerii.

| airaMgatsby explică (pentru Ioandelasal):

Sunt la facultate particulare tongue

| Ioandelasal a răspuns (pentru airaMgatsby):

Atunci, daca nu ai platit taxa de studii pe perioada de pana la retragere, va trebui sa o platesti.

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Prin "retragere dosar" se intelege ca renunti la a continua studiile la acea facultate. Regula(la toate facultatile) este ca restantele se platesc(daca este cazul!) INAINTEA sustinerii lor, nicidecum dupa! In cazul renuntarii, nu are nicio ratiune plata restantelor pe care le-ai fi avut de dat daca ai fii ramas student/a.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ÎŢI retragi ( nu dacă vrei să-ţi retragi ) dosarul, atunci NU mai trebuie să plăteşti restanţele deoarece NU le mai susţii!

Toate cele bune.