| stefania1997 a întrebat:

Imi spuneti si mie va rog mediile de admitere de anul acesta la liceul economic din Ploiesti, la profilul contabilitate si la Victor Slavescu(liceul 32) tot la contabilitate.

Răspuns Câştigător
| RomulusMilea a răspuns:

În mod evident, nu vei putea afla ultimele medii de intrare de anul acesta, aceste informaţii vor fi disponibile şi publice după încheierea întregului proces de admitere şi repartizare computerizată, adică spre mijlocul lunii iulie 2012.

Orientativ, te poţi lua după notele minime de admitere de anul trecut, 2011, care depind de media claselor 5 - 8 la toate materiile şi de notele obţinute la testele naţionale din 2011, deci ai mare grijă cum te vei prezenta la testele naţionale din 2012 şi mai ales ce note vei obţine la fiecare probă în parte.

Pentru 2011, la colegiul economic "Virgil Madgearu" din Ploieşti, la profilul economic (anul trecut nu a existat profilul contabilitate), ultima medie a fost 8.58, au fost 120 de locuri.

Pentru 2011, la Grupul Şcolar Administrativ şi de servicii "VICTOR SLĂVESCU" din Ploieşti, la profilul economic (anul trecut nu a existat profilul contabilitate), ultima medie a fost 8.10, au fost 90 de locuri.

Informaţiile au fost preluate de pe site-ul:

http://admitere.edu.ro/2011/staticRepI/j/

Caută după judeţul Prahova, lista liceelor din judeţul Prahova (un buton albastru) şi de acolo găseşti uşor.

Multă baftă la examene!

1 răspuns: