| Georgiana_2115 a întrebat:

La Academie probele sunt de obicei la Romana, Istorie si Engleza. E neaparat la engleza sau se poate alege intre engleza si franceza?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că te referi la Academia de Poliţie "Alexandru Ioan Cuza" Bucureşti!

Ai la alegere 5 limbi străine :)

"Art. 55 (1) Proba de evaluare a cunoştinţelor la Facultatea de Poliţie constă în aplicarea
unui Test grilă la disciplinele: Istorie, Limba română şi Limba străină.
(2) Proba la limba străină va fi susţinută la disciplina la care a optat candidatul prin Cererea de participare la concursul de admitere, depusă la unitatea de recrutare. Candidatul poate opta doar pentru una din următoarele discipline: Limba engleză, Limba franceză, Limba germană, Limba rusă şi Limba spaniolă." - SURSA = "Regulament admitere 2015" ( pag. 14 ) de la linkul oficial :
http://www.academiadepolitie.ro/......100315.pdf

Toate cele bune!

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Poti alege. Ai trei alternative: engleza, franceza si spaniola.