| anonim_4396 a întrebat:

La ce dau BAC-ul daca merg la mate-info bilingv engleza?

Răspuns Câştigător
| adrili10 a răspuns:

Dai bac la mate, romana, engleza si la alegere chimie/fizica/bio/informatica.
Luat de pe alt site referitor la o intrebare asemenea cu a ta
.

4 răspunsuri:
| AlexAleex a răspuns:

La matematica, romana, engleza si la alegere dintre chimie/fizica/biologie sau informatica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Romana,mate si fizica/chimie/bio/info

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si engleza, am aflat raspunsulwinking Daca nu stiai mai bine nu scriai nu?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Chiar daca ai un tupeu cam mare, iti voi spune si conform carui art. ti-am raspuns :Art.45 din metodologie (1) La proba C, de evaluare a competentelor lingvistice într-o limba de
circulatie internationala studiata pe parcursul învatamântului liceal, elevii pot alege
oricare limba moderna studiata în liceu, indiferent daca a fost studiata drept limba 1,
limba a 2-a sau limba a 3-a de studiu, daca a fost studiata în regim normal, intensiv,
bilingv ori daca a fost disciplina obligatorie sau optionala.
Si apropo, astea sunt competente ( lingvistice ) deci daca tot completam ceea ce am zis eu, dai competenta (daca vrei tu sa numesti proba) si la informatica( competente digitale). Daca nu stiai, mai bine taceai, zic eu oh go on