| Sav_Alexandru_1990 a întrebat:

Buna
Ma numesc alexandru sav
Mama imi tot spune ca nu o sa ajung nimica în viata daca nu învat
Am 15 ani clasa a 9 si da nu învat deloc
Dar stiu si sunt constient de ceea ce fac dar ca ma poate convinge sa învat sau cine ma poate face sa învat
Sper sa existe o solutie
Sunt foarte disperat
Nu sunt din o familie saraca
Am fost cu bani în buzunar tot timpul
Poate ca este din cauza ca vad ca am din ce sa traiesc
Va rog sa imi ziceti ce sa fac
Am cont pe fb daca vreti sa vorbiti cu mine (alexandru sav)

Răspuns Câştigător
| anonim176681 a răspuns:

Alexandru fii bun si ascult-o pe mama, ea stie mai bine ce-i bine si ce-i rau..nici eu nu stralucesc la scoala dar macar depun efort happy
P.S. Ce zici sa vorbim pe facebook? uneori chiar nu am ce facehappy trimite cumva linkul ca te-am cautat dar is prea multi si nu stiu care esti tu)

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu invata, mama draga, ca este nevoie de forta de munca necalificata care sa dea cu matura sau sa spele WC-urile aici sau aiurea in lume!
Romanul zice :"N-ai carte, n-ai parte".

| Cezar a răspuns:

Mama ta are dreptate, daca vrei sa ajungi ceva in viata trebuie sa inveti, asta e toata treaba, dar nu ti-a spus niciodata ca trebuie sa inveti la ceea ce iti place, nu ma refer in materie de scoala, orele de la scoala, la chiar exact ceea ce iti place, ai vreun idol in viata? Atunci tot ceea ce trebuie sa faci e sa il urmezi. Focuseazate doar la un lucru sau doua in domeniul respectiv.
Spre exemplu mie imi place dansul, urmaresc foarte multe video-uri pe youtube cu dansuri, chiar daca nu le practic acum deoarece e mai complicat mediul in care stau eu, sper sa imi realizez acest vis, candva sa ma mut din oras si sa imi pot urma visul, probabil sa fac o cariera in acest domeniu, daca nu, sunt si alte alternative precum editarea de video-uri sau daca nu chiar desenul. Trebuie sa iti doresti acest lucru cu adevarat.