| AlexAle05 a întrebat:

Nu stiu ce sa urmez dupa liceu si am nevoie de ajutor! Eu cred ca trebuie inainte sa aleg ce gen de job vad in viitorul meu, pentru ca imi plac prea multe domenii ca sa ma pot hotari. Sunt la profil real, imi place matematica, biologia, romana, engleza si altceva nu-mi mai vine in minte. Vad un job care sa-mi permita sa-i ajut pe altii, sa aduc schimbare ori in viata lor ori in societate, nu vreau sa fac ceva toata viata doar pentru bani, ci sa am si o satisfactie pe care doar in asa ceva am simtit. Mi-ar placea sa calatoresc cu jobul meu (dar nu non-stop, si posibil sa nu fie obligatoriu ca sa-mi pot si gestiona viata cand voi avea propria familie), si as vrea sa fie ceva international (cred ca o sa ma intorc in italia, eu de acolo vin). Sunt la profil real. Stiti vre-un job care sa le includa cam tot ce am zis mai sus? Sau daca nu, ce s-ar incadra?
Ps. Sunt fascinata de documente si de pc, iubesc sa umblu cu acte si as face asta toata ziua

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Pare-se ca pui "carul inaintea boilor", jobul inaintea profesiei!
Daca iti place matematica(dar si calatoriile!), alege-ti profesia in domeniul IT si poti sa fii un "lucrator calator"!--- te lamureste Cristi, pe blogul lui, cum sta treaba cu "lucratorul calator" :http://cristisiadriana.ro/cum-sa-lucrezi-si-sa-calatoresti-in-acelasi-timp/