| AngelaP a întrebat:

o sa particip la un concurs de afise intitulat CE MA VOI FACE CAND VOI FI MARE. Am participat la multe concursuri de genul si mereu am avut rezultate foarte bune avand un mare talent la desen. In cazul acesta nu am idei trebuie sa aleg o profesie din domeniul socio-uman si sa o reprezint cu un afis. Va rog mult sa imi dati ceva idei. CARE AR PUTEA FI O PROFESIE USOR DE DESENAT DIN DOMENIUL SOCIO-UMAN?

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Un psiholog care stă pe fotoliu, liniștit, cu un client foarte trist care se trage de păr, pe canapea, și cu un creier mare virtual între ei doi, iar undeva în creier să ai desenată o inimă (sufletul, emoțiile). Ce spui de asta?