| paula10 a întrebat:

pe ce data se face consiliul in care se vor aproba cererile de transfer dupa corigente?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista stabilita o data pentru toate scolile, fiecare scoala stabileste cand sa faca sedinta CA. De regula se tine la inceputul lunii septembrie, atunci pot fi toti membrii CA la scoala.

| paula10 explică (pentru Ioandelasal):

Daca nu treci corigenta ramai repetent? Nu este vorba despre mine, vreau sa stiu daca vor fi locuri libere.

| Ioandelasal a răspuns (pentru paula10):

Da, daca nu reusesti la corigenta ramai repetent.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este o dată "fixă" ( aceeaşi ) pentru toate liceele!
În general, Cererile de transfer se discută/aprobă într-o şedinţă a Consiliului de administraţie al liceului - şedinţă care are loc, de regulă, DUPĂ sesiunea de corigenţe din vară!

Vezi, spre exemplu, extrasul :
"Art. 38. Elevii se pot transfera de la o clasã la alta, de la un liceu la altul sau de la un profil sau formã de învãtãmânt la alta astfel:
* Toate transferurile se efectueazã cu acordul celor doi directori din liceu numai în vacanta inter-semestrialã sau în vacanta de varã dupã sesiunea de corigente cu aprobarea Consiliului de Administratie din liceu." - SURSA :
http://gsiubm.licee.edu.ro/roi.html

Având în vedere că perioada examenelor de corigenţă se încheie în 4 septembrie, Consiliul se va ţine după data de 5 septembrie - Planificarea de la linkul :
http://www.isjneamt.ro/fisiere/comunicari/management/Nr._5308_-_2015.pdf

Toate cele bune!