| ch0c0latemix a întrebat:

Pentru cunoscatori : care facultate credeti ca e mai buna, adica sa imi gasesc un job usor dupa, dintre mate-info, automatica si calculatoare si stiinte economice? mersi

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Calculatoare, adica it-ul e un domeniu in dezvoltare acum, sunt si salarii bune.

| Exilee a răspuns:

Pacat ca nu (mai) exista matematica si fizica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primele doua. Mai ales a doua, dar facultatea in sine e mai greoaie. Dar, in principiu, daca vrei sa te angajezi programator atunci e suficienta prima.

| sebipopescu1 a răspuns:

Automatica si calculatoare clar

| madb a răspuns:

In niciun caz stiinte economice! E mult mai mare oferta de absolventi decat cererea de angajare! IT si o limba straina la perfectie si te-ai scos. :*

| Roby955 a răspuns:

Respunsul e de fapt la tine...
Tu singura sti ce ti se potriveste cel mai bine; eu unul zic ca daca urmezi o facultate datorita sfatului unuia si altuia nu o sa-ti fie usor sa o termini, iar mai apoi sa te angajezi.
Daca vei face ceea ce consideri ca ti se potriveste, chiar daca nu vei gasi un loc de munca usor, tot iti fa fi mai usor sa cauti decat sa stii sa faci ceva ce iti displace happy
Parerea mea big grin

| ch0c0latemix explică (pentru Roby955):

Pana la urma asa va fi, dar voiam sa aud niste pareri pentru ca toate 3 mi se par atractive sa zic asa happy