| ParisSG a întrebat:

Sa ma duc maine la olimpiada de mate? M-am calificat dupa ce am sustinut faza pe scoala. Nu cred ca sunt prea bun pentru olimpiada. Decat sa pierd 3 ore si sa iau 2 puncte mai bine sa stau acasa? - faza locala-. Sa ma duc sa incerc? Multumesc!

De clasa 8

4 răspunsuri:
| StefanKogut a răspuns:

Daca te duci nu pierzi nimic, cel putin castigi experienta, daca stai acasa nu castigi nimic nici macar poate un nou prieten sau un zambet de la o fata frumoasa.

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca te simti in stare, de ce nu!
Vei avea avea ceva experinta la examenele viitoare si vei creste in ochii profesorilor.

| Love4Music a răspuns:

Daca te duci nu o sa ai regrete mai încolo. incearca sa nu ai nimic de pierdut.

| anonim66231 a răspuns:

Of dmn...ar trebuii sa te intrebi pe tine chestia asta, numai tu stii daca esti pregătit bine sau nu, tu stii ce note ai la matematica sau cat de bun esti, totuși întotdeauna poti încerca... happy