| Armyishere a întrebat:

Buna seara, ma poate ajuta cineva cu niste materiale pentru bac? As vrea modele de subiecte pentru disciplina SOCIOLOGIE: I, II, III, am gasit eu unele pentru II si III pe scribd mai vechi dar vad ca sunt asemanatoare cu cele din prezent, mai putin subiectul I care acum este grila (subiectul I ati gasit in actualizate?)

Va rog foarte mult daca puteti sa-mi dati si variante rezolvate, m-ar ajuta foarte mult sa pot sa ma verific.

PS: la lb romana am progresat foarte bine facand variante si corectandu-ma. In felul asta am putut sa-mi imbunatatesc cunostintele si sa ma "mulez" dupa barem happy

PSS: cei care mai dati la SOCIOLOGIE ce parere aveti? cum vi se pare materia de clasa a XI-a petru BAC? se poate lua o nota decenta 7-8 daca nu tocesti si nu scrii teoria cu strictete? Poti improviza, iti poti exprima opinia, este o materie cu adevarat care se pune in practica? lucrezi cu ea? sau doar dai teorie? Am vazut ca iti cere exemple mai mereu, tind sa cred ca poti interpreta si ca e mult mai accesibila decat geografia. Eu sunt la profil uman si dau probe scrise obligatorii la Romana si Istorie.

PSSS:Trebuie sa aleg intre geografie si sociologie. Cum la prima (geografie) nu ma descurc mai deloc, tind sa ma axez pe cealalta.

Multumesc pentru eventualele raspunsuri, sfaturi si mult succes tuturor!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Orientativ, vezi cele 100 de variante propuse în 2009 :
arhiva.subiecte.edu.ro/2009/bacalaureat/subiecte/E_sociologie.zip

Din PĂCATE, acestea NU au nici măcar Barem, nici vorbă de rezolvări :(

De asemenea, poţi să studiezi subiectele date & propuse în anii 2009-2015 :
subiecte2015.edu.ro/2015/bacalaureat/modeledesubiecte/probescrise/E_d_Socio_umane.zip

subiecte2014.edu.ro/2014/bacalaureat/modeledesubiecte/probescrise/E_d_Sociologie.zip

subiecte2014.edu.ro/2014/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/E_d_subiecte_si_bareme_ses_speciala_28_mai_2014.zip

subiecte2014.edu.ro/2014/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/iulie/E_d_scris_subiecte_si_bareme_4_iulie_2014.zip

subiecte2014.edu.ro/2014/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/septembrie/E_d_scris_subiecte_bareme_29_august_2014.zip

subiecte2013.edu.ro/2013/bacalaureat/modeledesubiecte/probescrise/E_d_Sociologie.zip

subiecte2013.edu.ro/2013/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/E_d_29_mai_2013.zip

subiecte2013.edu.ro/2013/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/iulie/E_d_scris_subiecte_si_bareme_5_iulie.zip

subiecte2013.edu.ro/2013/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/septembrie/E_d_subiecte_si_bareme_30_august_2013.zip

subiecte2012.edu.ro/2012/bacalaureat/modeledesubiecte/probescrise/E_d_Sociologie.zip

subiecte2012.edu.ro/2012/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/Proba_E_d.zip

subiecte2012.edu.ro/2012/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/iulie/Proba_E_d_6_iulie_2012.zip

subiecte2012.edu.ro/2012/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/septembrie/Proba_E_d_subiecte_si_bareme_31_august_2012.zip

subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Modele_de_subiecte/Probe_scrise/E_d_Sociologie.zip

subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/Proba_E_d_Var_09.zip

subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/septembrie/Proba_E_d_03.zip

subiecte2010.edu.ro/bacalaureat/Modele_de_subiecte/Probe_scrise/E_d)_(ii)/E_d)_(ii)_sociologie.zip

subiecte2010.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/august-septembrie/Proba_E_d_sesiunea_II.zip

subiecte2010.edu.ro/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/Proba_E_d.zip

arhiva.subiecte.edu.ro/2009/bacalaureat/sesiune_speciala/Proba_E_republicata_02.06.2009_modificat_barem_2009_E_Tehn_mas_Sisteme_automatiz_barem_023_009_042.zip

http://arhiva.subiecte.edu.ro/......9/Proba_E/

Toate cele bune.

| Armyishere explică (pentru bursuc001):

Multumesc! Am mare noroc cu doamna profesoara de filosofie care este si de psihologie si sociologie si ne ajuta deoarece lucreaza cu noi, e bine ca am variante sa pot lucra.

| bursuc001 a răspuns (pentru Armyishere):

Cu plăcere happy

O seară/noapte frumoasă.