| Łéñà a întrebat:

Bună seara TPU! Am avut un proiect la engleză în grupe de câte 4 (noi am fost 6, no comment ) despre animale sălbatice, pe cale de dispariţie şi despre poluare. Ok, noi am făcut proiectul pe machetă, am facut grădina zoologică, şi un oraş cu blocuri şi toate cele, Ecoland. Până aici totul a fost ok până când un geniu din echipă care ni se crede superior a rupt proiectul în două bucăţi, a mai pierdut şi prezentările, s-a dus totul pe apa sâmbetei, iar mâine trebuie să prezentăm proiectul straight face. Am rezolvat treaba cu " s-a rupt în două, nu-i nimic, le prezentăm separat". Problema e cu prezentările. Vreau ceva scurt şi la obiect gen " Save the world ". Nu vreau răspunsuri gen " Nu îţi face proiectele pe TPU " sau " Nu ştii nimic" şi nu vreau jigniri, asta a fost totul din partea grupului, nu am scris singură, mulţumesc.

Răspuns Câştigător
| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

"Nature is the only thing that keeps us alive. This is our planet, our home, it's actually all we have. Just a reminder, we are one species from thousands, and yet the only one who destroy earth and causes pollution.saving the world is equivalent for saving us.
can you imagine a world without panda bears? and they have a crucial role in the bamboo forests, all animals have been created with a purpose, destroy one and you lost the balance."

pff, scriam mai mult dar trebuie sa ma culc ca maine am liceu. sper ca am ajutat. sunt sigur ca ce e scris acolo nu e bun dar. Bafta!

| Łéñà explică (pentru NarutoGokuIchigoHarryPotter567443):

Awwww, nici nu ştii cât m-ai ajutat! :* Merci :)

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns (pentru Łéñà):

N-ai pentru ce!