| Notty a întrebat:

Sunt clasa a 11-a uman si nu stiu la ce facultate sa ma duc,ca sa scap de matematica,fizica,chimie, informatica. Imi puteti numi toate tipurile de facultati pentru umanisti ca mine, existente in Romania?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Asa am dat si eu la drept sa scap de matematica, dar nu a fost asa de usor, trebuie sa tocesti carti destul de multe.
Deci facultatea de psihologie, drept, istorie, litere, limbi straine, geografie ( dar trebuie sa le ai un pic cu desenul - schite).

3 răspunsuri:
| Notty explică:

Si numai astea?

| LaLaura a răspuns (pentru Notty):

Arte - dar trebuie sa ai o vocatie, sa te pricepi la dans, cantat, pictura, etc), la politie, jandarmerie, eu atatea stiu care sa implice doar umanul

| Notty explică:

Ok mersi.