| Misirgic_Cristina_1998 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si as vrea sa urmez un liceu pe profil bilingv engleza. Vreau sa aflu ce implica asta, mai exact. Cate ore de engleza se fac? Se preda in engleza? Am auzit ca se invata istoria si geografia angliei, este adevarat?

2 răspunsuri:
| Roby669 a răspuns:

Daca te duci la biling o sa ai vreo 6 ore de englezaq pe saptamana. Trebuie sa-ti placa engleza. Pe langa faptul ca ai 6 ore de engleza pe saptamana, mai faci si istoria+geografia angliei in engleza.

| Damix a răspuns:

Eu sunt intr-a 10-a la profil bilingv engleza. In primul rand trebuie sa-ti placa engleza...pentru ca vei face cel putin 5 ore pe saptamana + ora de optional care cel putin la mine e geografia/istoria angliei. in schimb faci matematica, fizica si chimie doar pana intr-a 10-a inclusiv. Nu dai bacul la mate, dar dai la istorie obligatoriu. Faci romana la greu, si daca mai vrei sa stii altceva...ma anuntiwinking